Informace o zveřejnění družinových kroužků

Vážení rodiče,

zveřejňujeme nabídku družinových kroužků, na které bude možné se přihlásit od čtvrtka 23.9. od 18.00 v Bakalářích přes anketu. Návod na přihlášení zasílám zde: https://youtu.be/kgJr5_B491s . Anketu na kroužky uvidíte až v den a čas přihlašování.

Přejeme hezký den a těšíme se naviděnou na kroužcích.

Za kolektiv školní družiny Kristýna Matějíčková,
vedoucí vychovatelka školní družiny

NABÍDKA DRUŽINOVÝCH KROUŽKŮ 2021/2022

MALBA PRO RADOST

Vedoucí kroužku: Bc. Alena Krzyžánková

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 1., 2. a 3. třídy, které mají družinu na Dyjské budově

Kdy se koná?: Každé SUDÉ ÚTERÝ 15:30-16:30

Datum začátku kroužku: 5. října 2021

Kroužek je zpoplatněn 300 Kč/pololetípeníze budou využity jen na nákup pomůcek pro kroužek

Anotace: Vyzkoušíme si různé „tradiční i netradiční“ výtvarné techniky (malba pěnou na holení, malování pomocí jarových bublin, slané malování, enkaustika a další). Také si spolu něco vyrobíme – třeba malou soví nástěnku.

S sebou na kroužek děti potřebují: starou košili či triko (aby se neumazalo, možno nechávat ve skříňce, budeme pracovat i s barvami, které nejdou vyprat), penál a pití.

VÝTVARNÍČEK

Vedoucí kroužku: Bc. Hana Malenová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 1. a 2. třídy, které mají družinu na Dyjské budově

Kapacita: 9 dětí

Kdy se koná?: Každý SUDÝ čtvrtek 15:30-16:30

Kroužek je zpoplatněn 250 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 7. října 2021

Anotace: Kroužek plný zábavného tvoření, malování a kreslení. Výtvarníček je určený dětem, které mají šikovné ručičky, výtvarného ducha a odvahu experimentovat s různými materiály. Díky kombinaci rozličných materiálů se učí vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty.

V kroužku se děti seznámí s tradičními i netradičními výtvarnými technikami, jako je odkrývací technika, kašírování atd. Také budeme pracovat s materiály, jako jsou papír, bavlna, přírodniny, aj. Hotové výrobky si děti odnášejí domů. Děti se zdokonalí v práci s nůžkami, lepidlem a štětcem. Inspiraci ke tvorbě budeme hledat v ročních obdobích, ve svátcích, trendech a hitech dnešní doby. Výtvarnými aktivitami děti procvičují manuální zručnost, jemnou motoriku, zapojují fantazii, rozvíjí tvořivost a prostorovou představivost.

Našim cílem bude radost z vlastnoručně vyrobeného výrobku :-).

JÓGOVÁ GYMNASTIKA

Vedoucí kroužku: Bc. Miluše Haklová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 2. - 3. třídy, které mají družinu na Jizerské budově

Cvičení bude probíhat v budově Jizerská (2. patro)

Kdy se koná?: Každou středu 15:30-16:30

Kroužek je zpoplatněn 100 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 13. října 2021

Anotace: Určeno pro děti 2 a 3. tříd. Cvičení je upraveno vzhledem k věku dětí a jejich potřebám. Je vhodné jako doplněk k jiné pohybové činnosti, sportu nebo i samostatné cvičení. Podporuje zlepšování fyzické kondice dětí, ohebnost.

Cvičení zahrnuje:

• Dynamickou rozcvičku na hudbu, zahřátí svalových skupin.
  • Pasivní protažení (strečink).
  • Postupně nácvik jógových pozic – ásan v kombinaci s protahováním i posilováním.
  • Vytvoření sestavy s využitím hudby.

Potřeby na cvičení:

Pohodlné oblečení (legíny, tričko), lahvičku s pitím, cvičky.

STOLNÍ TENIS (školní kroužek)

Vedoucí kroužku: Mgr. Kristýna Matějíčková

Kroužek je určen dětem ze školní družiny 0. - 3. třída ze všech budov

Kapacita: 8 dětí

Kdy se koná?: Každý čtvrtek 15:45-16:45

Kroužek je zpoplatněn 800 Kč/pololetí

Datum začátku kroužku: 7. října 2021

Kroužek bude probíhat na hlavní budově v druhém patře na Galerii

Anotace:

Kroužek je určen jak pro děti, které se se stolním tenisem setkávají poprvé, tak i pro děti, které s ním již setkaly. Je zaměřen na nácvik herních dovedností a aktivní rozvoj již získaných dovedností ve stolním tenise, na podporu týmové spolupráce a hry fair-play. Na začátku zopakujeme základní údery nutné pro hru a postupně se naučíme údery nové.

S sebou na kroužek děti potřebují: Sportovní oblečení a sportovní obuv. Pálky a míčky mám na půjčení, ale doporučuji mít svou vlastní pálku.

ZDRAVOŤÁČEK

Vedoucí kroužku: Bc. Jana Švandová

Kroužek je určen dětem ze školní družiny: 1. a 3. třídy, které mají družinu na Hlavní budově

Kdy se koná?: Každé pondělí 15:15-16:00

Datum začátku kroužku: 4. října 2021

Kroužek není zpoplatněn, pokud by byl nutný nějaký mimořádný materiál, domluvím se s rodiči individuálně.

Anotace: V kroužku se dozvíte zajímavé informace o fungování našeho těla, ochraně zdraví.  Zkusíme si sestavit zdravý jídelníček. Naučíme se něco o první pomoci a záchraně člověka. Zahrajeme si hry a budeme pracovat i s umělou krví.

S sebou na kroužek děti potřebují: penál, pití a slabý nelinkovaný sešit

JUST DANCE kroužek

Vedoucí kroužku: Soňa Čečetková

Kroužek je určen dětem 2. - 4. třída ze všech budov

Kapacita: 14 dětí

Kdy se koná?: Středa 15:00-16:30 - Velká tělocvična hlavní budova

Pátek 15:00-16:00  -  tělocvična bude upřesněna

Kroužek je zpoplatněn: 1000 Kč/šk. rok (zahrnuje nákup kostýmů, týmová trička, vstupy na některé soutěže, doplňky ke kostýmům, make up, atd).

Datum začátku kroužku: 6. října 2021

Anotace:

Kroužek JUST DANCE se zaměřuje na nácvik moderních tanců, scénických tanců, show dance a taneční gymnastiky. Hlavním cílem našeho kroužku je vzbudit v dětech lásku k pohybu. Součástí našeho kroužku je udržování týmového ducha, prohlubování přátelských vztahů mezi jeho členy, vzájemná pomoc a respekt jeden k druhému.