Informace pro rodiče prvňáčků

Vážení rodiče a milí prvňáčci,

 

váš Den D už se nezadržitelně blíží. Bude nám potěšením uvítat vás v úterý 1. září 2020 v 8 hodin v prostoru před novou budovou ZŠ Dr. Edvarda Beneše v Jizerské ulici v Čakovicích (za sportovní halou).

Slavnostně tam naše nové prvňáčky přivítají zástupci vedení obce a školy a budou tam na ně čekat jejich nové paní učitelky. S nimi se po tomto slavnostním úvodu odeberete do jednotlivých tříd v budovách školy v Jizerské nebo v Dyjské ulici.

Po krátkém představení si děti ze tříd na 20 – 30 minut převezmou vychovatelky školní družiny, které je odvedou do vedlejších místností v budově, aby se s dětmi seznámily a zároveň poskytly prostor rodičům a třídním učitelkám/učitelům k první krátké informativní třídní schůzce.

Ta proběhne ve třídách přibližně od 9.00 hodin do 9.30 hodin. Po ukončení schůzky si svoje děti od vychovatelek opět vyzvednete. Kdo z dětí přihlášených do družiny bude chtít zůstat ve školní družině do odpoledne, může.

Jistě máte mnozí z vás v úmyslu přihlásit svoje dítě na obědy do školní jídelny a do školní družiny. Přihlašování do školní družiny již proběhlo. Pokud jste se nestihli přihlásit včas, prosím ozvěte se vedoucí vychovatelce na email: ty.matejickova@gmail.com

Také chcete pořídit v klidu a včas pro svoje prvňáčky různé školní potřeby. Všechny tyto informace naleznete v přílohách. Podrobnější a upřesňující informace vám poskytnou paní učitelky hned 1. září, určitě není třeba s nákupem všech školních potřeb pospíchat.  Co se týče pracovních sešitů a učebnic, ty dostávají děti ve škole.

Na závěr ještě jedna poznámka, která se týká počáteční délky vyučování v 1. ročníku. Pro lepší aklimatizaci mají děti z 1. ročníku zpočátku kratší vyučování. Postupně se doba pobytu ve třídě prodlužuje až na konečnou délku do 11.40 hodin a od této chvíle dětem začíná vyučování podle platného rozvrhu hodin. Informace o počáteční délce výuky naleznete rovněž v příloze.

Vyzvedávání dětí ze školní družiny je první týden nonstop, druhý týden normálně dle vyzvedávacích časů školní družiny. U 1. tříd v září neřešíme podmínku, že musí zůstávat 3x týdně do 15.00 hodin. Ostatní měsíce už ano.

Přihlašování na družinové kroužky proběhne během září, vše vám bude včas sděleno přes email vaší paní vychovatelkou. Přihlašování na externí a školní kroužky je dle lektorů.

Přejeme vám všem hezké léto a v září vykročení tou správnou nohou!

ZŠ DR. EDVARDA BENEŠE
Nám. Jiřího Berana 500
196 00  Praha 9, Čakovice
tel.: 283 932 375
mobil.: 603 881 009
zscakovice@zscakovice.cz